В УКРАЇНІ ОНОВИЛИ НАЦІОНАЛЬНІ СТАНДАРТИ БУДМАТЕРІАЛІВ

Мінрегіон встановлює Перелік стандартів щодо промисловості будівельних матеріалів, відповідно до Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та постанови Кабінету Міністрів України «Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади та Служба Безпеки України здійснюють функції технічного регулювання». Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

У повідомленні зазначається, що Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов підписав відповідний наказ «Про затвердження Переліків національних стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності виробів вимогам Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд». Детальніше з наказом можна ознайомитися за посиланням.

Згідно з законодавством, будівельні вироби мають відповідати основним вимогам, визначеним у Технічному регламенті щодо споруд, в яких вони застосовуються. Зокрема, національним стандартам ДСТУ і гармонізованими європейськими ДСТУ Б EN, будівельним нормам та повинні бути промарковані національним знаком відповідності. Лише такі вироби можуть вільно продаватись та використовуватись у будівництві на території України.

«Будівельна галузь не стоїть на місці — оновлюється законодавча база, українські стандарти гармонізуються з європейськими. Використовуються нові типи будівельних виробів, зокрема іноземного походження, технічні вимоги до яких раніше були відсутні. Оновлення стандартів промисловості будівельних матеріалів за останні 5 років — необхідний крок, який позитивно вплине на виробників, розповсюджувачів та кінцевих споживачів і сприятиме оздоровленню конкуренції на ринку будівельних виробів», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Востаннє Перелік національних стандартів щодо відповідності будівельних виробів вимогам Технічного регламенту оновлювався у 2015 році.